NovinkyBanner.png

Případ pohřešovaného háčka - tr.jpg
Případ pohřešovaného háčka

PZR-tit.jpg
Případ zatoulanýho rybáře

PPweb.png
Pavoučí případ

VZ-3d-levá.png

Říjen 2020 - Právě vyšly Vlnožrouti - V téhle poslední sbírce vodáckých povídek mám hned pět kousků - povídky Kterak Flint na řeku přišel, Dopis z Čech, Kontrola, Poprvé sami na vodě a Sladkovodní příšera. Dohromady pak bylo v 5 knížkách této vodácké edice uveřejněno celkem 15 povídek, které jsem psal v letech 2010 až 2020.

1proza2020.jpg

Září 2020 - Ve 46. ročníku trampské literární soutěž jsem získal 1. místo v kategorii Próza Oldpsavců za povídku Zloději koní se přeci také střílejí. Povídku najdete ve sborníku Trapsavce 2020, který je ke stažení na https://trapsavec.webnode.cz/_files/200000735-7c4077c40a/sbornik_trapsavec_elektronicky.pdf

IMG_20200911_070128.jpg

Září 2020 - První kus z aktuálně stavěné série kytar začíná nabírat finální podobu

Akordíky.png

Září 2020 - do Webové rozhledny byly přidány odkazy na zdařilou skupinu stránek, věnovanou kytarám a hraní na ně.

10-Tom.jpg

Srpen 2020 - Dokončen další nůž, damašek, mosaz, ořech, na přání budoucího majitele bez povrchové úpravy

Voda08-20-029.jpg

Srpen 2020 - Horká, ale pohodová Berounka s kamarády v Galerii - Horká, ale krásná Berounka - srpen 2020

Vandr07-20-017.jpg

Červenec 2020 - Žihadlový vandr na Hřebeny v Galerii - Žihadlový vandr na Hřebeny - červenec 2020

KAčer033.jpg

Červen 2020 - v Galerii album ze splutí Ploučnice u příležitosti 40. narozenin kamaráda Kačera Kačerovy 40 a Ploučnice

1-oddělovač.png DetPromo.png

Červen 2020 - Před časem jsem požádal čtenáře s okruhu svých kamarádů, aby seřadili šestici mých detektivních trampských a vodáckých příběhů od nejlepšího po nejhorší. Sešlo se mi víc než 20 pořadí, které jsme zprůměroval a zde jsou výsledky od nejlepší:

1. Pavoučí případ
2. Madona
3. Afričan
4. Případ pohřešovaného háčka
5. Případ zatoulaného rybáře
6. RedRocks

Díky všem hodnotitelům! Kdyby se i další čtenáři, které jsem neoslovil přímo, chtěli do hodnocení zapojit, pošlete mi pořadí zprávou, výsledky budu aktualizovat. Udělali byste mi tím radost.

1-oddělovač.png SlezinaPoroty05-20-005.jpeg

Květen 2020 - Proběhla slezina poroty 46. Trapsavce 2020, více Slezina poroty Trapsavce - květen 2020

1-oddělovač.png

Květen 2020 - Podařilo se mi stáhnout další Případy pohřešovaného háčka, takže opět mám k dispozici celou trilogii.

1-oddělovač.png Vandr05-20-022.jpg

Květen 2020 - Narozeninový vandr - přidáno nové album do galerie Narozeninový vandr - květen 2020

1-oddělovač.png 09-Jeňýk.png

Duben 2020- dokončen další nůž č.9, přidán do galerie v Truhlárně Trampské nože

1-oddělovač.png Soutěže.jpg

Leden 2020 - Pavoučí případ byl vyslán do boje v soutěži Cena Jiřího Marka, spolu s ní se vydala do klání v soutěžích Cena Havran a Cena Agathy Christie krátka detektvní povídka. Další tři povídky a dvě básně jsem odeslal do Trapsavce.

1-oddělovač.png KřestAlva-zvadlo.jpg KřestFoto.jpg

Prosinec 2019 - I tuhle novou knížku je potřeba veřejně pokřtít. I tentokrát se představení novinky konalo v Alvě v Praze a i tentokrát se o hudební doprovod postarala skupina Podobni zvěři, kmotry se stali Tony, Malá Saša a Losos.

1-oddělovač.png PPweb.png

Listopad 2019 - V osvědčeném nakladatelství Klika právě vyšla knížka Pavoučí případ. Název napovídá, že i tentokrát se čtenáři mohou těšit na tramskou detektivku. Tvoří ji tentokrát jediný příběh, složený za dvou na sebe přímo navazujících částí - Pavoučí hra a Pavoučí past. Více o novince pod odkazem níže.

Pavoučí případ

1-oddělovač.png Kalendář plzeňský2020.jpg

Říjen 2019 - V edici Kalendář Plzeňský vydává Knihovna města Plzně sborník dvanácti povídek dvanácti západočeských autorů pod názvem Zpoždění slunečního vlaku. Kromě mé povídky Esemeska tady mají své povídky i obě mé děti.

1-oddělovač.png CenaJiříhoMarka2018web.jpg

Červen 2019 - Protože jsem na popud jedné kamarádky přihlásil knížku Případ pohřešovaného háčka do soutěže Ceny Jířího Marka, kterou každoročně vyhlašuje ceny uděluje česká sekce Mezinárodní asociace autorů detektivek – AIEP, vydal jsem se 20. června na vyhlášení výsledků do Policejního muzea v Praze. Tam jsem se ke svému překvapení dozvěděl, že moje knížka vyla vyhodnocena jako druhá nejlepší česky psaná detektivka roku 2018. Vzhledem k tomu, že toto místo vybojovala v konkurenci mnohem zkušenějších a renomovanějších autorů, úspěch mne velmi potěšil.

1-oddělovač.png Trapsavec05-19-243-sobota.jpg

Květen 2019 - 45. oheň Trapsavce nedaleko Stráže pod Ralskem. Zlatého získala kamarádka Tapi, já získal 1. místo v próze Oldpsavců za povídku Kontrola.

1-oddělovač.png ph-titul-col.jpg

Únor 2019 - dokončena první verze nové trampské detektivky Pavoučí hra, prozatím určená pro samizdatové vydání, čekám na korektury.

1-oddělovač.png Obalka_Pripad_p_hacka.jpg

Červenec 2018 - Po změně nakladatele vychází v nakladatelství Klika další kniha trampských detektivek Případ pohřešovaného háčka. Opět v pevné vazbě, znovu s ilustracemi Pavly Slepičkové. Jak název napovídá, v jednom z příběhu zavítáte spolu s hrdiny a osvědčenou detektivní dvojicí na hladiny hned tří řek a potoků. Více pod odkazem níže

Případ pohřešovaného háčka 1-oddělovač.png
PP+CJM19.jpg

Září 2020 - Aby nebylo těch cen málo, na konci září moje kniha Pavoučí případ vybojovala 2. místo v Ceně Jiřího Marka pro nejlepší českou detektivku roku 2019, kterou uděluje Česká sekce Mezinárodní asociace autorů detektivní literatury (AIEP). Byl tak zopakován úspěch předchozí knížky Případ pohřešovaného háčka

110nockouzel.jpg

Září 2020 - Přes značnou nejistotu se nám podařilo uspořádat 46. oheň Trapsavce a vyhlásit výsledky letošního ročníku soutěže. Přes nepřízně osudu se přeci jen sešlo celkem 69 účastníků a Pajda nám zajistil přímo skvělé počasí po celou dobu akce. Do Galerie jsem umístil rozsáhlé album se snímky hned od několika fotografů - 46. oheň Trapsavce - září 2020

TitulkySB-TPUP-PCH-min.jpg

Září 2020 - Na Trapsavci byly představeny tři sborníčky na jejichž vydání jsme se podílel. Sborník vítězných prací Trapsavce, který vydávám coby organizátor Trapsavce a kde mám i svou vítěznou povídku, potom příručka pro básníky, Trapsaveckým poetou úmorně a pomalu, jejíž vznik jsem iniciaoval a pak vydal, a nakonec bulvátní trampský časopis časopis Puch, jehož druhé číslo vyšlo po deseti letech od prvního a kde mám tři články. I ten jsem v rámci Trapsavce vydával.

Sborník2020foto.jpg

Září 2020 - Dorazily z tiskárny letošní trapsavecké sborníky a těší se, až budou o půlnoci v sobotu 19.9. na ohni rozdány svým prvním čtenářům.

náklad.jpg

Srpen 2020 - Dokončena samizdatová verze Případu na Zlatý horečce - jak brožovaná, tak vázaná verze, po korekturách

Křest Trampové06-20-002.jpg

Červen 2020 - v Galerii album ze křtu knížky TrampovéKřest fotografické knihy Libora Fojtíka Trampové - červen 2020

1-oddělovač.png

Červen 2020 - k hudebním nástrojům byla přidána podstránky s aktuálním stavem stavby nástrojů, která by měla být průběžně aktualizována - Aktuální práce

1-oddělovač.png Vandr05(2)-20-084.jpg

Květen 2020 - V galerii je album z místotrapsaveckého vandru na Výrovák a Úhlavku Místotrapsavecký vandr - květen 2020

1-oddělovač.png Foto verze0.jpg

Květen 2020 - Tak se nakonec podařilo, a já si mohl dát k narozeninám dárek v podobě nulté verze téhle samizdatovky (dokončena 3.5. v 0:10). Teď už jen to přečíst, opravit logické chyby, zmasakrovat pasáže, kde se vykecávám a nemá to spád, pak vyrobit prototypy verze 1, předat je korektorkám, udělat skoro finální verzi 2, dopsat druhou takovou knížku, která na tuhle bude navazovat, absolvovat s ní stejnou proceduru, a pomalu může jít nová kniha do tisku - jak tak na to koukám, je to ještě dlouhá cesta, ale přeci jen, kousek už mám za sebou. Těšte se!

1-oddělovač.png EuromediaDopis.png

Březen 2020 - Nejsou jen dobré zprávy. Díky neblahému zvyku čínských trampů a gurmánů pojídat nedopečené netopýry, se nám šíří ošklivý virus. Toho využila jako první Euromedia a rozeslala tyto dopisy. Vzápětí se přidali ostatní distributoři. Takže pokud někdo chcete knihy, je lepší je koupit přímo od autorů nebo nakladatelů, protože v případě nákupu na e-shopu nido z nich neuvidí od distributorů ani korunu, byť do vydání investovali jen oni. I já jsem připraven nížky rozesílat. Na druhé straně, je to zvláštní pocit být věřitelem multimiliardáře vlastnícího distribuční společnost...

1-oddělovač.png AutorPostavy.jpg

Listopad 2019 - s kým jiným, než se skutečnými předlohami svých literáních by měl autor knížku přivítat? Tak jsme se tedy sešli...

1-oddělovač.png BannerHSnaFB.png

Říjen 2019 - Na Facebooku byla vytvořena stránka Hafranovo spisovatelství, která informuje a aktuálním dění kolem mého psaní. www.facebook.com/JanFranaHafran

1-oddělovač.png PavoučíPastWeb.jpg

Srpen 2019 - Dopsána Pavoučí past, bezprostředně navazující na Pavoučí hru. I tato je zatím v samizdatovém borořovaném vydání, ale spolu s Pavoučí hrou je už na korekturách, aby se z nich zanedlouho stala kniha Pavoučí případ.

1-oddělovač.png CSPweb.jpg

Březen 2019 - dokončena samizdatová knížka reportáží a článků psaných pro Trapsavce, Puchejř, Trampský magazín, a některé další časopisy a weby - Časopsaní.

Sborník je doplněný fotografiemi a ilustracemi. Zachycuje převážně trampsko – literární dění kolem Trapsavce, Mladých tužek, některé vandry a trampské akce, najdete tu i články o trampských písničkách na víkend, to vše za období od roku 2016 do poloviny roku 2018.

1-oddělovač.png TitulkaDiví.jpg

Leden 2019 - Další pokračování příběhu Divnýho údolí bylo dopsáno, proběhly korektury a už je pomalu připraveno na cestu za kamarády čtenáři, samozřejmě jako samizdat.

Když už se zdá, že vše, co se tenkrát přihodilo v Divným údolí, je překryto mlhou času a nikomu už se do ní nechce, stane se něco, co naše hrdiny přivede zpět. A v příběhu se objeví nová síla, nové postavy, a najednou se zdá, že vše je trochu jinak, než jste si mysleli a je těžké rozpoznat, kdo je ten dobrý a kdo špatný. To už asi bude muset čtenář posledního dílu příběhu Divnýho údolí posoudit sám.

Posledního….?

1-oddělovač.png pic2.jpg

Křest Případu pohřešovaného háčka - Plzeň, 22.11.2018

Konečně jsem srovnal dluh a uspořádal křest nové trampské detektivky i v rodné Plzni. Proběhl v Hifi klubu. Úvodního recitálu se zhostil Béďa Šedifka, s částečnou podporou basy Netopýra, který jinak účinkoval v sestavě Podobni zvěři. Současně proběhl i krátký hudební experiment dua Pako-máři. Před přestávkou došlo na samotný křest. Kmotry se stali Béďa Šedifka, za skupinu Podobni zvěři Saša, za ty, jež se podíleli na vzniku knihy autor obálky Hadži a coby úplně ta první čtenářka mých literárních prací, má žena Dany. Křtilo se rumem Republika. O přestávce se knížky prodávaly a podepisovaly a po ní nastoupila na scénu kapela Podobni zvěři, která celý večer povedeným recitálem zakončila. Děkuji všem, kdo mi pomohli s přípravou, děkuji muzikantům, kmotrům knížky i všem divákům.

1-oddělovač.png pic2.jpg

30. srpna 2018

Téměř přesně po roce se v klubu Alva konal recitálek trampské skupiny Podobni zvěři, v jehož rámci bylo pokřtěno nejen 2. vydání Fredyho knihy Stoupou toulavou 1, ale i moje detektivka Případ pohřešovaného háčka. Kmotry se stali Tony, který křest uváděl, ilustrátorka Pavlís, za kapelu Podobni zvěři Fredy, Pígo coby vydavatel. Křtilo se rumem, následovala malá autogramiáda.

1-oddělovač.png TitulkaPZRfinál.jpg

Červen 2017 - V nakladatelství Beletris vyšla kniha trampských detektivek Případ zatoulanýho rybáře. Kniha je vázaná v pevné vazbě, 248 stran. Ilustracemi ho obdařila kamarádka Pavla Slepičková - Pavlís. Obsahuje tři detektivní příběhy z trampského prostředí. - Více v odkazu níže:

Případ zatoulanýho rybáře 1-oddělovač.png