VlSamBanner.png

KreslHum.png
Kreslený humor

Vazane.png
Vázaná edice

Attilův hrob

Zlato bylo nalezeno, ale kde je zbytek lupu? Drahokamy, peníze a zbraně? Plánoval je šéf bandy Ajnštajn vůbec svým kumpánům vydat? A kdo další se v kraji kolem Vlasákova objevil a pátrá po kořisti? Po vyřešení Případu na Zlatý horečce zůstalo víc otázek než odpovědí. Ty musí být zodpovězeny dřív, než se k lupu doatne onen neznámý. Ten ovšem nemá zábran a oběti vražd přibývají.

AH.jpg

Pavoučí past

Když už se zdá, že je případ s Pavoučí hrou vyřešen a pachatel je odváděn do vazby, zazní z jeho úst slova, která spustí sled dalších událostí, které nikdo nečekal. Komu byla slova určena a co základna Bonanza skrývá? Nebo je třeba hledat jinde? Kdo koho nakonec lapí do pasti, do pavučiny stop a nástrah? Členové T. O. Daisy musí znovu na baštinskou základnu vyrazit.

Rok 2019, 140 stran

APavoučíPast.jpg

Diví

Když už se zdá, že vše, co se tenkrát přihodilo v Divným údolí, je překryto mlhou času a nikomu už se do ní nechce, stane se něco, co naše hrdiny přivede zpět. A v příběhu se objeví nová síla, nové postavy, a najednou se zdá, že vše je trochu jinak, než jste si mysleli a je těžké rozpoznat, kdo je ten dobrý a kdo špatný. To už asi bude muset čtenář posledního dílu příběhu Divnýho údolí posoudit sám.

Posledního….?

Rok 2019, 144 stran

TitulkaDiví.jpg

Případ pohřešovanýho háčka

Co dělat, když váš kajak taranuje prastará laminátka řízená mrtvolou? A když se vzápětí ukáže, že oním umrlcem je pohřešovaný kormidelník, kterému stále ještě chybí háček. A i když je to případ poručíka Nováka, jemuž naši hrdinové neřeknou jinak než Watson, Hároš s Kozinou se nakonec do vyšetřování chtě-nechtě musí zapojit.

Rok 2018, 140 stran

PPH.jpg

Sebranosti

Soubor článků a reportáží psaných pro Puchejře, Trampský magazín a některá další periodika, případně pro stránky Trapsavce, doplněný fotografiemi a ilu-stracemi. Zachycuje převážně trampsko – literární dění kolem Trapsavce, Mla-dých tužek, některé vandry a trampské akce, najdete tu i články o trampských písničkách na víkend, to vše za období od roku 2011 do konce roku 2015. Jsou zde články popisující některá trampská teritoria (Úterák, Horní Střelu, Úhlavku).

Rok 2016, 152 stran.

AtitulSBR.jpg

Noc dravčího oka

Kniha je tentokrát tvořena dvěma naprosto odlišnými částmi. Ta první nás zavede na Gaiu, planetu, která se v budoucnosti stane jedním z mnoha nových domovů lidstva. Nenavštívíme ji poprvé, už jsme se na ní podívali v povídce Další generace z knih Drobnosti z okolí a Kalendář plzeňský. Jednou za nějakou dobu dvě slunce planety vytvoří na jejím měsíci úkaz, kterému se říká Dravčí oko. A to se pak dějí věci.

Ve druhé části se vydáte se čtveřicí Gábina, Bobina, Česnek a vypravěč Rook na cestu do Skotska. Trochu cestopis, trochu novela, hodně legrace, uvidíte.

ANDOTitulBrož.jpg

Vytaženo ze širáku

Další povídková sbírka, která ale obsahuje i řadu básní a písňových textů. Mnoho z nich bylo posláno do Trapsavce, pár je jich opět v Kalendáři plzeňském, jedna vyšla ve sbírce Tiché písky, další v Trosečnících řek. Je tu i delší povídka Případ zatoulanýho rybáře, kde se poprvé objevuje postava detektiva Jana Sladkého - Koziny. Ta byla otištěna v Lemurii č.11

Rok 2012, 132 stran.

AVZS.jpg

Drobnosti z okolí

Tahle kniha je vlastně sborník povídek a dalších článků. Má dvě hlavní části, první Drobnosti ze šuplíku jsou souborem básní, povídek a prací psaných pro naši osadní literární soutěž Miloušův Blábol. Vznikly v mých předtrapsaveckých dobách. Druhá část, Příběhy z okolí Divnýho údolí, jsou povídky o T.O.Daisy, které ale přímo ne-souvisí s dějovou linií Divnýho údolí. Řada těchto povídek je známa trapsaveckým čtenářům a mnoho z nich vyšlo i oficiálně v Kalendáři plzeňském - Rok po širákem.

Rok 2010, 124 stran.

ADZO.jpg

Případ na Zlatý horečce

Co se stane, když se členové bandy, mající na svědomí loupeže v klenotnictvích, rozhodnou vypátrat, kam jejich zemřelý šéf ukryl lup? A když je stopy zavedou do jednoho údolí a tam zjistí, že že už tam zlato hledá na čtyři stovky podivných lidí? To musí nutně vést k mnoha zmatkům, omylům, ale i k dramatickým situacím. Je na Hárošovi, aby zjistil, kde se zlato, tp skutečné, ukrývá.

PZH.jpg

Pavoučí hra

Byla kdysi dávno jedna tajná trampská osada a její camp Pavučinec, jehož podobnu nikdo neznal. Pak všechno zmizelo pod vojenskou základnou.

Příběh začíná Kozinovou svatbou a darem, které naše hrdiny přivede právě tam, kde Pavučinec kdysi býval. Vinou administrativního omylu a Česnekovy neústupnosti se dostávají do centra událostí, jež mají své kořeny právě zde. Hra začala a je třeba ji hrát…

Rok 2019, 140 stran

APH.jpg

Časopsaní

Soubor článků a reportáží psaných pro Puchejře, Trampský magazín a některá další periodika, případně pro stránky Trapsavce, doplněný fotografiemi a ilustracemi. Zachycuje převážně trampsko – literární dění kolem Trapsavce, Mladých tužek, některé vandry a trampské akce, najdete tu i články o trampských písničkách na víkend, to vše za období od roku 2016 do poloviny roku 2018.

Rok 2019, 140 stran

CSP.jpg

Ve jménu Pajdy

Tentokrát se jedná o další povídkový a básňový sborník, poskládaný z povídek napsaných poslední dobou. Najdete tady nejen tu zlatotrapsaveckou, ale i další oceněné, neoceněné či ještě nezveřejněné povídky a básně. Doplňující ilustrace jsou tentokrát od Pavlís, Zvědělíka a Kokeše.

Rok 2018, 142 stran

AVJP.jpg

Afričan

Zpočátku to vypadá, že to bude normální letní velkej vandr. Kozinovi přijel po letech v zahraničí nejlepší kamarád z dětství, Afričan. Česnek a spol se s oběma vydávají po stopách jejich staré T.O.Kongo. Jenže se zdá, že Afričanovým návratem se vrátilo i zlo, které kdysi připravilo o život jejich kamarádku Hvězdu. Začíná pátrání po dávných souvislostech i současných motivech.

Rok 2017, 142 stran.

AAFR.jpg

Madona

Kozina tentokrát nevytáhne kamarády z T.O.Daisy do kraje jeho mládí a prvních vandrů jen tak pro nic za nic. Tak trochu spoléhá na to, že mu nadaný amatérský detektiv Hároš pomůže zbourat starý kriminalistický pomníček, který zde zanechal coby začínající detektiv. Dlužno říct, že ne zcela vlastní vinou. Události, které čekaly na příležitost, se dávají do pohybu.

Rok 2015, 132 stran.

MDN-tit.jpg

Red Rocks

Opět kniha, která má víc různorodých částí. V tomto případě tři. V té první jsou povídky s příběhy T.O.Daisy. Ve druhé, která tvoří dvě třetiny celé knihy, vyrazíte s našimi hrdiny na velký vandr do Red-Rocksů - - červených skal a připletete se do událostí, kdy se hraje o budoucnost tohoto trampského ráje. A když situace dospěje ke zločinu, je třeba všech schopností jak amatérského detektiva Hároše, tak i pro-fíka Koziny, aby vše dobře dopadlo. Nebo nedopadlo? Třetí část tvoří články otištěné v Puchejři.

Rok 2013, 142 stran

ARR.jpg

Ve stejný řece

Pokračování Divnýho údolí. Když na konci prvního příběhu zmizí mlha a Údolí ztratí své podivné vlastnosti, naši hrdinové se s tím těžko smiřují. Až do chvíle, kdy Hároš dostane nápad, kterak znovu vstoupit do stejné řeky, o které už řečtí filozofové tvrdili, že to nelze. Výsledkem je poznání, že Divný údolí je ještě divnější, že není samo a že mince může mít i tři strany

Rok 2011, 152 stran.

AVSR.jpg

Divný údolí

Stejná parta, která se objevuje v mých povídkách, posílaných už nějakou dobu do Trapsavce, se objevuje i v téhle novele. Příběh Česneka, Hastrmana, Bakyho, Hároše, Bettyny, Gábiny, Bobiny a vy-pravěče Rooka, jakož i dalších, začíná v okamžiku, kdy narůstající trampský ruch v údolí Sobotnice přiměje T.O.Daisy, aby si v okolí hledala klidnější místo pro svůj camp. A tak jednoho dne projdou mlhou do údolí, který později zcela po právu nazvou Divným. Čeká je tam řada podivných zážitků a ještě podivnějších setkání. Co je ale důležité, že tohle údolí má rádo, když je svět v pořádku.

Rok 2009, 142 stran.

ADU.jpg