OsSamBanner.png

Osadní samizdat vznikl poměrně krátce po založení osady v roce 1986, původně se jednalo a zpěvníčky osadní tvorby a o první povídkové sešity, v té době ještě psaní na psacím stroji a cyklostylované. Později, s příchodem počítačů, se objevily další publikace tohoto druhu již editované difitálně. Práce v nich pocházejí vesměs z osadních soutěží, které se konaly v rámci Osadních vánoc - hudební autorská, povídková a básnická, soutěž kresleného humoru.

První pokusy o publikace pro naší T.O.Kopretina sahají do let těsně po založení osady, kdy vznikaly první písně a kdy vznikla potřeba je zaznamenat. Zpěvníky byly psané na stroji, přes kopírák. S nástupem prvních počítačů a se vznikem osadní literární soutěže Milošův blábol přišly na svět první neumělé a ve starém T602 psané sborníčky. Díky nim se ale zachovaly povídky a básně z té doby, takže mohl vzniknout brožovaný sborník z let 1993 - 2008. Po něm následovaly další tři sešitové ročníkové sborníčky, vše už samozřejmě s laminovanou obálkou. Vše skončilo rokem 2011, pak už soutěž víceméně přestala fungovat, neboť se nesešlo dostatek příspěvků.

Blábol1.jpg Blábol2.jpg Blábol4.jpg

Soutěž kresleného humoru se jmenoval Cíbův škráb.

Cibulky 1.jpg

Plodem hudební autorské soutěže Vodníkův skřehot byl nejen zpěvníček našich písní, ale i CD, které jsme si nahráli. O něm jsme tvrdili, že je to demo verze a že jednou to natočíme pořádně, ale k tomu už bohužel nedošlo.

VodnikCD.jpg Vodník.jpg Blábol4.jpg