PovKnihybanner.png

2021.original.png
241515506_4432737903452071_8567479395149835445_n.jpg
241461855_4432738656785329_4852587204081219153_n.jpg

Zaslal jsem povídku "Jako Nemesis" do soutěží Havran a Cena Agathy Christie a dostala se do výběru nejlepších českých detektivních povídek roku 2020

2020.png
VZ.png

V téhle poslední sbírce vodáckých povídek mám hned pět kousků - povídky

Kterak Flint na řeku přišel

Dopis z Čech

Kontrola

Poprvé sami na vodě

Sladkovodní příšera.

Dohromady pak bylo v 5 knížkách této vodácké edice uveřejněno celkem 15 povídek, které jsem psal v letech 2010 až 2020. To je pomalu na samostatnou knížku...

2019.png
TitulkaKP2020C.png

Kalendář plzeňský - Zpoždění slunečního vlaku

Zase po čase si Knihovna města Plzně vzpomněla na trampské autory a rozhodla se jim dát prostor v tradičním Kalendáři Plzeňském, což je sborník obsahující vždy 12 povídek, na každý měsíc příštího roku jednu. Tentokrát není věnován jedinému autorovi, jak bývalo doposud zvykem, ale hned dvanácti. Díky tomu v něm najdete povídky od Akely, Mirka Valiny, Hadžiho, Jeňýka, Leňuchy, Lukyho, Hafrana, Janka, Evelíny, Trenky, Wandriho a Kutlocha, jehož povídka dala celému sborníku jméno. Předmluvou přispěl Jindra Kout – Fáfa, ilustracemi Marie Zajíčková, povídky do sbírky vybral Vladimír Gardavský, na redakci se podílela Jana Horáková, grafické úpravy se zhostil Miloslav Krist.

Já mám ve sbírce povídku Esemeska

Sententias01-2019-tit.png

Sententias 1

V roce 2019 začalo nakladatelstí Talent Pro ART vydávat E-zin Sententias. Byl jsem osloven, zda bych pro jeho vůbec první číslo neposkytl své povídky. souhlasil jsem. bylo jich celkem pět.

Blízké setkání čtvrtého druhu

Klikař

Smůla kosmická

Smolnej pátek

Námluvy

2017.png
VD.png

Vodácké duše

Už čtvrtá knížka vodáckých povídek z Kenyho VOLEJe. Jako tradičně jsem poslal povídky tři a tentokrát uspěly všechny.

Shledání

Sumec

Hrdinové a Machři

326-thumb.png

V třetím díle BRDSKÝCH POVÍDEK najdete dalších dvanáct trampských povídek z Brd:

VANDRÁKŮV PROSINEC / Marko Čermák
PŘESTŘELKA V BRDSKÝCH LESÍCH / Zuzana Procházková - Jesse
NENÍ SE ČEHO BÁT / Iva Synáková - Tapi
KONEC JEDNOHO VOLA / Miroslav Neuvirt - Wandri
LEGENDA O VĚČNĚ PLNÉM PITÍTKU / Anna Rudlofová - Andy
U DVOU BLBŮ / Martin Šlápota - Šlápi
AMERICAN QUEST / Michal Konečný - Jupp
NÁMLUVY / Jan Frána - Hafran
O SMRT SI ŘÍKÁ ENGELCHEN / Jaroslav Pagáč - Jaroos
BOŘITELÉ ZDÍ / Michael Antony - Tony
POVÍDÁNÍ NAD KOTLÍKEM / Petr Soldát - Harmonika
VÁNOČNÍ / Stanislav Zárybnický - Houla

2015.png
RP.png

Říční polobozi

Uplynuly dva roky a byla tady další, už třetí sbírka vodáckých povídek. Tu jsem opět obeslal třemi povídkami a do knížky se dostaly dvě z nich.

Dinghy

Lávka přes rozbouřený vody

2014.png
image6061.png

Tiché písky

Tuto sbírku fantastických povídek vydalo nakladatelství Epika coby výsledek literární soutěže vyhlášené jihočeským sdružením HSF. Já se o soutěži dozvěděl od Hanky Hosnedlové a rozhodl se ji obeslat povídkou Karyatida. V soutěži tato povídka na stupně vítězů nedosáhla, ale díky zisku „bramborové“ medaile se do sborníku dostala. Snad tam nedělá ostudu.

2013.png
TR.png

Trosečníci řek

Druhá knížka edice Literární soutěž Kenyho VOLEJ, vzniklá z povídek druhého ročníku této soutěže, právě vyšla v Nakladatelství Věry Noskové. Obsahuje 16 povídek od 10-ti autorů. Mezi nimi najdete známá trapsavecká jména - Jeňýk, Mirek Valina, Tony, Šlápi a Pígo. Kromě nich se na knize autorsky podíleli i Tomáš Nosek, Renáta Nová - Trenky, Petr Waber - Me2d a paní Věra Nosková. Já mám v knize tři své vodácké povídky.

Zločiny na Baloňáku

Rizika otužování

Duch Starý řeky.

Lemurie_1311.png

Lemurie č. 11

Další z mých povídek vyšla v E-zinu Lemurie, v jeho jedenáctém čísle. Obeslal jsem tehdy soutěž nakladatelství Beletris o nejlepší detektivku— první cenu jsem sice nezískal, ale povídka „Případ zatoulanýho rybáře“ byla druhá a byla otištěna hned v čísle po povídce vítězné, tak snad nedopadla tak špatně. Je to vyprávění o tom, co se stane, když najdete mrtvého rybáře, kterak chytá ryby daleko od vody ve vašem ohništi. Dá se říci, že právě tahle povídka jednak dala název mé první detektivní knize a současně odstartovala celou sérii, protože právě tady se setkávají budoucí spolupracující detektivové, profesionál Jan Sladký, zvaný Kozina, a tramp Hároš, civilním příjmením Lysý.

2011.png
DHP.png

Drž hubu a pádluj

Povídková kniha, sestavená z nejlepších povídek soutěže vodáckých povídek Kenyho VOLEJ. Pod dalšími povídkami v knize jsou podepsáni: Eva Obůrková – Šklíba, Jiří Nosek – Pígo, Michael Antony –Tony, Mirek Valina, Divnej Brouk, Jana Maxová, Petr Ivan, Jiří Fencík a Víťa Felcmanová. Já tuto soutěž jsem obeslal třemi povídkami, do knihy se dostaly dvě.

Divoká plavba

Ďáblův ostrov